Pomagamy w renowacji Packarda 1107 z 1934 roku!

Renowacja starego pojazdu z wykorzystaniem alternatywnego i bezpiecznego sposobu przygotowania powierzchni

Na początku roku zadzwonił do nas do firmy Pan Artur Kubieniec. Poszukiwał rozwiązania do prostego przygotowania powierzchni do lakierowania, które będzie mógł przeprowadzić u siebie w garażu i nie będzie musiał podgrzewać roztworu do wysokich temperatur. Po krótkiej rozmowie okazało się, że elementy, które chce myć i malować proszkowo to elementy od Packard’a Twelve Club Sedan 1107 z 1934 roku !!!

Uwielbiamy ludzi z pasją! Są to TURBO pozytywne osoby, które na dodatek potrafią tak o tej pasji opowiadać, że zarażają innych.

Staruszek wpadł w ręce Pana Artura i poddaje go obecnie renowacji. Elementy są na początku traktowane „włosami murzyna” a potem szkiełkowane. P. Artur odszedł od śrutowania ze względu na zbyt dużą agresywność tego procesu. Dlatego przygotowanie powierzchni jest realizowane przy pomocy naszego środka Kairo-SURF PF. Mycie odbywa się natryskowo w temperaturze do 25 stopni C z jednoczesnym nałożeniem powłoki konwersyjnej. Jako powłoki proszkowe stosowane są w zależności od typu elementu półmat lub połysk RAL 9005, gładki połysk RAL 6020. Jest m.in. drobna struktura odporna na wysokie temperatury. Rzadko kiedy udaje się wejść z podkładem – a to ze względu na niesamowicie wąskie tolerancje wymiarowe części. Nie raz okazuje się, że jedna warstwa proszku to jest za grubo i trzeba podszlifować.

Taka renowacja to iście benedyktyńska robota, zwłaszcza jak przyszedł czas na układ elektryczny – wiek auta i zanieczyszczenia sprawiły, że wiązki trzeba było przeglądać ręcznie żyła po żyle. Samochód wygląda jak wyjęty z filmów o czasach Wielkiej Prohibicji i wydaje się, że za chwilę wysiądzie z niego sam Al Capone  😉
Zresztą zobaczcie sami kilka zdjęć.