HomeWdrożenia

Wdrożenia

Przedstawiamy konkretne przykłady i korzyści wynikające ze stosowania produktów Kairos na przykładach wdrożeń w polskich firmach produkcyjnych i lakierniach proszkowych.

Dla naszego Klienta operującego na dużej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej, wdrożyliśmy naszą innowacyjną technologię do mycia powierzchni przed lakierowaniem proszkowym, która pozwoliła na znaczne obniżenie zużycia gazu w procesie produkcji sprzętu gimnastycznego. Dzięki indywidualnym licznikom gazu na palnikach, udało się dokładnie określić, że wcześniej dzienne zużycie gazu wynosiło około 210-220 m3 przy pracy około 10 godzin dziennie, podczas gdy obecnie firma potrzebuje tylko 9-10 m3 gazu dziennie.

Wprowadzenie nowych technologii do procesów przemysłowych to temat, który zawsze budzi wiele emocji i wątpliwości. Jednak w przypadku tego wdrożenia technologii Kairos, zdecydowanie mamy do czynienia z pozytywnym przykładem zmiany, która przyniosła producentowi elementów regałów magazynowych, wiele korzyści.

Rosnące koszty energii zmuszają firmy produkcyjne do przejrzenia procesów pod kątem potencjalnych miejsc, w których można zredukować koszty energii, w tym np. zużycie gazu. Jednym z takich obszarów jest tradycyjny proces przygotowania powierzchni do lakierowania proszkowego (fosforanowanie). Wdrożenie produktów Kairos znacząco wpływa na obniżenie kosztów energii, poprawiając jednocześnie parametry jakościowe tworzonej powłoki konwersyjnej. Co więcej, obniżenie temperatury przygotowania powierzchni nie wymaga dodatkowych inwestycji, a zużycie gazu spada już od pierwszej minuty wdrożenia. Z zalet naszej technologii skorzystał duży producent uchwytów meblowych.

Brak przyczepności farby na elementach aluminiowych. Odpryskiwanie farby przy wierceniu otworów oraz osadzaniu tulei nitowych. Reklamacje od klientów. To trzy główne problemy, które występowały w procesie przygotowania powierzchni do lakierowania na linii produkcji elementów systemów wentylacyjnych.