Wdrożenie technologii Kairos w fabryce sprzętu gimnastycznego

Dla naszego Klienta operującego na dużej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej, wdrożyliśmy naszą innowacyjną technologię do mycia powierzchni przed lakierowaniem proszkowym, która pozwoliła na znaczne obniżenie zużycia gazu w procesie produkcji sprzętu gimnastycznego. Dzięki indywidualnym licznikom gazu na palnikach, udało się dokładnie określić, że wcześniej dzienne zużycie gazu wynosiło około 210-220 m3 przy pracy około 10 godzin dziennie, podczas gdy obecnie firma potrzebuje tylko 9-10 m3 gazu dziennie.

Dla naszego Klienta operującego na dużej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej, wdrożyliśmy naszą innowacyjną technologię do mycia powierzchni przed lakierowaniem proszkowym, która pozwoliła na znaczne obniżenie zużycia gazu w procesie produkcji sprzętu gimnastycznego. Dzięki indywidualnym licznikom gazu na palnikach, udało się dokładnie określić, że wcześniej dzienne zużycie gazu wynosiło 210-220 m3 przy pracy około 10 godzin dziennie, podczas gdy obecnie firma potrzebuje tylko 9-10 m3 gazu dziennie.

WANNA: Pojemność 5000l

STAN PRZED WDROŻENIEM:

Mycie z fosforanem, temp ok. 45-55 C

Zużycie gazu ok 210-220m3 w ciągu 10h dnia pracy

STAN PO:

Mycie z wykorzystaniem chemii Kairo-SURF temp 24 C

Zużycie gazu ok 9m3 w ciągu 10h dnia pracy

WNIOSKI

Co wymaga podkreślenia, spadek zużycia gazu nie jest proporcjonalny do spadku temperatury ze względu na dużą pojemność cieplną wody (przypominamy, wanna myjąca o pojemności 5 kubików), która wymaga dużo energii do podgrzania do wysokiej temperatury. Ponadto straty ciepła są napędzane różnicą temperatury między chemią a otoczeniem. Im wyższa temperatura pracy chemii, tym większe straty ciepła i szybsze wychładzanie się kąpieli. Podejrzewamy, że w sezonie letnim i wyższych temperaturach otoczenia dzienne zużycie gazu będzie jeszcze mniejsze. Na pewno warto również podkreślić, że poprawią się warunki pracy (a może nawet wydajność) w zakładzie z powodu niższej temperatury na hali.

Wykonane przez zakład pomiary udowodniły, że technologia mycia dostarczana przez Kairos przynosi wiele korzyści dla przedsiębiorstwa zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych. Ponad 20 krotne obniżenie zużycia gazu w porównaniu do wcześniejszych rozwiązań, oznacza znaczne oszczędności finansowe dla firmy. Ponadto zmniejszenie ilości gazu potrzebnego do produkcji skutkuje zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.