Wdrożenie technologii Kairos w lakierni usługowej

W niewielkich usługowych lakierniach proszkowych, które nie mają możliwości przestrzennych do przygotowania osobnych kąpieli dla różnych materiałów od chemii oczekuje się właściwości, które w ramach jednej kąpieli pozwolą przygotować powierzchnie dla multimetali.

Wymagania lakierni usługowej są zgoła inne niż lakierni działających w ramach linii produkcyjnych. Te drugie dają możliwość zaprojektowania linii pod konkretny materiał, najczęściej stały w trakcie całego procesu produkcyjnego. W niewielkich lakierniach proszkowych, które nie mają możliwości przestrzennych do przygotowania osobnych kąpieli dla różnych materiałów od chemii oczekuje się właściwości które w ramach jednej kąpieli pozwolą przygotować powierzchnie dla multimetali. Poniżej przedstawiamy wdrożenia naszej alternatywnej dla fosforanowania technologii w lakierni proszkowej.

MYJKA AUTOMATYCZNA: 3 strefy ( mycie z konwersją, płukanie, płukanie)

PO WDROŻENIU: Mycie z wykorzystaniem chemii Kairo-SURF temp 26° C

MATERIAŁY: Obrabiany multimetal w tej samej chemii – stąd konieczność doboru optymalnych parametrów dla obróbki stali oraz metali białych.

KOMETARZ: Technologia Kairos pozwala tak dobrać parametry, że nie ma konieczności stosowania dwóch różnych produktów. Zaznaczamy, że dwa produkty to najbardziej optymalne rozwiązanie, ale rozumiemy, że ograniczenia i „życie na produkcji” wymuszają elastyczność w poszukiwaniu rozwiązań. I takie rozwiązanie dostarczyliśmy, czego dowodem są poniższe zdjęcia.

Przed Po

Zwracamy uwagę na fakt, iż na stali czarnej widać wytworzoną złotawą powłokę konwersyjną.

Ocynk przed Ocynk po

 

Zwracamy uwagę na widoczne podtrawienie ocynku  – widać niebieskawą powłokę konwersyjną.